Rodinný dům – Sány 2018

Představujeme vám třetí dům z obce Sány. Jedná se o individuální stavbu, která vznikla z našeho typového domu TFG 04 zvětšením a úpravou dispozice. Mladá začínající rodina uvítala náš systém „Step by Step“ zpracování zakázky, což znamená nejen stavba „na klíč“, ale i služby „na klíč“. Situace si to i žádala. Paní dokončovala státnice v požehnaném stavu, proto nezbývalo mnoho prostoru zabývat se na 100% stavbou nového rodinného domu. I to byl důvod, proč nám svěřili důvěru a nechali veškeré starosti s domem na nás.

Stavbu jsme již od projektu podřizovali územnímu plánu, takže klienti se museli držet v určitých mantinelech. Někdo to vnímá jako omezení, do jisté míry i je, nicméně je dobré, když někdo kultivuje území a drží jednotnější ráz.

Našim standardem je realizovat nízkoenergetické stavby v PENB – B. Ani u toho domu tomu není jinak. Nevíme čím to je, ale nějak u klientů v ČR stále přetrvává požadavek na zděnou stavbu.

Něco málo k nadstandardu. Dům je vybaven systémem vytápění Heat flow, panoramatickou krbovou vložkou a německou značkovou kuchyní od firmy Nobilia, obytnou místností s kuchyňským koutem o velikosti 40 m2. Dům disponuje i dostatkem úložného prostoru pro čtyřčlennou rodinu. V rámci realizace jsme řešili i vodoměrnou šachtu, stání pro dvě auta a i oplocení.

Technické parametry

ZnačkaReference
Dispozice4+kk
Užitná plocha112 m2
Zastavěná plocha75 m2
Výška hřebene7,25 m
Typ střechysedlová
Sklon střechy30 °
Podlažnostdvoupodlažní
Terasa18 m2